22-aastane Eesti noormees mõtles välja pardalemineku simulaatori, mida lennufirmad võiksid kasutada

 (12)
22-aastane Eesti noormees mõtles välja pardalemineku simulaatori, mida lennufirmad võiksid kasutada
Foto: Eero Vabamägi

22-aastane Eesti noormees, teadussõu Rakett69 II hooaja võitja, nüüdne Harvardi ülikooli tudeng Timothy Henry Charles Tamm kirjutas emotsiooni ajel pikamaalennul valmis pardalemineku simulaatori. Lihtne simulaator aitaks lennuettevõtetel kerge vaevaga optimeerida aega, mis kulub inimeste lennukisse “pakkimiseks”.

Vahendab Accelerista

“Asutasin end ühel päeval koos Abby Lyonsi ja Julio César Méndez Cabreraga Nashville’ist tagasi lendama. Sel ajal kui seisime järjekorras ja ootasime pardaleminekut, meenus mulle kunagi Vox-kanalilt nähtud saatelõik, kus võrreldi erinevaid reisijate lennukisse paigutamise viise ja nende efektiivsust. Tuli välja, et meetod “tagumised read enne”, mida kasutab enamus lennufirmasid, on tegelikult üsna ebaefektiivne.”

Kuna kamraadidel oli sabas seistes aega, siis arutlesid nad omavahel pardalemineku teemal pikemalt ning Timothy, tõelise noorteadlasena, otsustas välja uurida, kui kehv või efektiivne on levinud tagarea-meetod alternatiivsete inimeste lennuki pardale laskmise viisidega võrreldes. Usalda, aga kontrolli!

Niipea, kui Timothyl õnnestus lennukisse pääseda, ei raisanud ta aega vaid istus oma kohale, otsis välja rüperaali ja kirjutas kiirelt valmis pardalemineku simulaatori, mis võiks aidata paljudel lennufirmadel oma äri vähema ajakuluga ajada.
Loe edasi siit