Viie erakonna esindajad astuvad teadusdebatti

 (2)
Working in the virology lab
RIANovosti

Teadusdebatt 2011 toob kokku viie suurema erakonna esindajad, kes Eesti Teadusajakirjanike Seltsi juhatusel otsivad vastuseid erinevatele teaduspoliitika küsimustele. Üritus toimub 14. veebruaril algusega kell 18.00 Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis.

„Ühiskond sõltub teadusest ja teadus ühiskonnast ning seepärast vajab Eesti teaduspoliitika põhjalikumat arutelu. Lähenevad Riigikogu valimised pakuvad selle arutelu elavdamiseks erakordselt hea võimaluse,“ rääkis Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees ja raadioajakirjanik Priit Ennet. „Teaduspoliitika ei ole ainult teadlaste ja poliitikute asi – arutelus peaksid osalema kõik huvilised ühiskonnaliikmed.“

„Jaak Aaviksoo IRList, Kalev Kukk Reformierakonnast, Jüri Martin Keskerakonnast, Mart Meri Sotsiaaldemokraatidest ning Raivo Stern Rohelistest aitavad meil leida vastused küsimustele, kas Eestil on asja kosmosesse ja talentidel Eestisse, kas teaduspoliitika peaks olema valimisdebati teema jne,“ ütles Priit Ennet.

Teadusdebatt toimub Eestis esmakordselt – varem pole erakonnad enne valimisi teaduspoliitika teemadel pikemalt peatunud. Idee kaasata teaduspoliitika teema valimisdebatti pärineb USA presidendivalimistest 2008. aastal, kui Barack Obama ning John McCain vastasid 14-le teadust puudutavale küsimusele. Teadusdebatid on leidnud järeletegemist Saksamaal ja Itaalias.

Teadusdebatt 2011 toimub esmaspäeval, 14. veebruaril kell 18.00 – 20.00 Rahvusraamatukogu suures saalis. Debatti juhivad TTÜ biorobootik Maarja Kruusmaa ning Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees ja raadioajakirjanik Priit Ennet.

Uksel palutakse sissepääsuks täiskasvanutelt 2 eurot, õpilastelt, tudengitelt ja pensionäridelt 1 euro. Üritust korraldavad Eesti Teadusajakirjanike Selts ja Looduse Omnibuss.

Teadusdebatist tehakse ka veebiülekanne, mida saab jälgida SIIN.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.