Videoreklaam Saudi Araabia metrooprojektile tehti Eesti lendava kaameraga

 (12)

Riyadh Metro 2013 English from Helicam Services Oy on Vimeo.

Ilmneb, et Saudi Araabia pealinnas ehitatava 22 miljardi dollarilise metrooprojekti reklaamvideo on tehtud eestlase Kristjan Tiimuse ja soomlase Ville Hyvöse koostöös, kes selleks käisid oma Helicam-nimelise helikopterkaameraga ka ise Ar-Riyāḑis koha peal.

HeliCam on eriotstarbeline kaugjuhitav helikopter, millele on kinnitatud foto- või videokaamera. HeliCami juhib korraga 2 inimest – kopteripiloot ja kaameraoperaator ning süsteemi lõpp-produktiks on kvaliteetsed aerofotod või aerovideo.

Siin näidatava video tegid piloodina Kristjan Tiimus ja operaatorina Ville MJ Hyvönen.

Firma Helicam Services Oy tegutseb praegu kolmes linnas, Helsingis, Tallinnas ja Londonis, partneritena juhivad seda Ville Hyvönen ja Ville Jehe. Pilootideks ja insenerideks selle helikopteri taga on eestlased Mart Seger, Kristjan Tiimus noorem ja Kristjan Tiimus vanem.

Nagu Helicamist meile kinnitatakse, leidsid saudid nende firma üles Londonis asuvate vahendajate kaudu, ka video monteeriti kokku Londonis. Briti meeskond viibis märtsis Saudi Araabias kokku kolm nädalat, Tiimuse ja Hyvöse tööd kaameraga õhust Ar-Riyāḑi filmida kestsid lisaks viis päeva.

Seotud lood:

Seda, kuidas saudid nende tööga rahule jäid, on ilmselt veel vara küsida. Videofilmimise hinnaks kinnitab Helicam oma koduleheküljel alates 2000 eurot päev ja aerofotode hinnaks alates 200 eurot objekt.

Foto: helicam.ee

Ka Delfi on mõnel korral Helicami teenuseid kasutanud, aga peab märkima, et nende kaamera on ilmastiku osas üsna tundlik.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.