Videointervjuu Las Vegasest: Inimest kandev droon EHang 184

 (19)
Videointervjuu Las Vegasest: Inimest kandev droon EHang 184
Ehang-droon CES-il.AFP / Scanpix

Lisaks uutele teleritele ning muudele lahedatele toodetele esitleti CESil ka uut drooni EHang 184, mis on väidetavalt maailma esimene inimest kandev droon. Saime messi raames kätte drooni arendava firma EHang kaasasutaja Yifang Xiong, kes rääkis meile droonist lähemalt.

Vahendab Kiip.ee

Huvitava nimega droon on arendatud Hiinas ning tootja sõnul on ta mõeldud kandma kuni 100kg raskust punktist A punkti B ilma juhi olemasoluta. Sarnaselt paljudele droonidele käib sellegi lennumasina juhtimine nutiseadmelt – tahvlilt või telefonist.

Enne õhkutõusmist tuleb panna paika kuhu soovitakse lennata ning ülejäänud töö teebki droon isegi ära. Ohutu lennu peaksid tagama erinevad sensorid ning andurid, mis tunnetavad lennumasina ümber olevaid objekte ehk takistusi.

Ühe laadimisega on droon õhus suuteline olema kuni 23 minutit. See tähendab, et pikki vahemaid ei anna sellega läbida ehk tema praktiline väärtus on kaheldav. Hoolimata sellest, et droon on autonoomne ehk iselendav, saab selle juhtimise ohuolukorras siiski inimene üle võtta.

Kummaline on küll see, et juhtimise ei võta üle isik, kes on lennumasina sees vaid hoopis EHangi lennujuhtimiskeskuses.

Xiongi väitel hakkab droon maksma 200 000 kuni 300 000 dollarit ning see plaanitakse müügile paisata juba sel aastal.
Loe tehnoloogiauudiseid Kiibist