VIDEOD: Elevant õppis selgeks viis sõna korea keeles

 (6)
VIDEOD: Elevant õppis selgeks viis sõna korea keeles
Elevant nimega Koshik oskab hääldada koreakeelseid sõnuAFP/Scanpix

Ühes Lõuna-Korea loomaaias elav elevant on igavusest õppinud koreakeelseid sõnu ütlema. Kas ta nende sisust ka aru saab, pole veel teada.

Koskik on 5,5 tonni kaaluv 22-aastane isane elevant, kes elab Yongini loomaaias Lõuna-Koreas. Osalt kasvatajate mõjutusel, osalt ka iseseisvalt on ta õppinud jäljendama vähemalt viit, võibolla ka seitset koreakeelset sõna. Esmakordselt täheldati tema õppimishuvi 2004. aastal, tänaseks on mõned sõnad juba päris ilmekad, edastab AP.

Häälitsused, mis juba kindlalt vastavad koreakeelsetele sõnadele on järgmised: "annyeong" (tere), "anja" (istu!), "aniya" (ei), "nuwo" (heida maha!) ja "joa" (hea). Vokaalidest suudab ta välja hääldada 67 protsenti, konsonantidest paraku vaid 21 protsenti. Ja teadlased on seni veel üsna kindlad, et elevant ei saa aru kõigi oma väljendatud sõnade sisust. Käsklustele "anja" ja "nuwo" ta siiski ise reageerib.

Kuigi varemgi on väidetud, et elevandid on õppinud inimkeelseid sõnu järele ütlema, on Koshik esimene kinnitust leidnud juhtum.