VIDEO: Vaata otseülekandes amuuri leopardi kutsikate sündi!

 (19)
Amuuri lumeleopardi kutsikad mõnulevad lumel nagu liivarannal
Amuuri lumeleopardi kutsikad mõnulevad lumel nagu liivarannalFoto: Siim Lõvi

Tallinna Loomaaias elutseb amuuri leopard, keda vabas looduses on järgi veel üksnes 48 isendit. See kena kaslane on praktiliselt välja suremas ja seega on iga uue kutsika sünd suursündmus kogu maailmas. Koostöös Tallinna Loomaaiaga pakub Digisilm videosilda leopardi poegimiseks mõeldud pesakasti. Nii pilt kui ka heli on iga päev 24 tundi jälgitav. Kaamerad jäävad üles mitmeks kuuks, kuniks pojad pesakastist lahkuvad. Arvatav sünnihetk jääb sellesse nädalasse, nii et hoidke pilku leopardil!

Kui XX sajandi algul oli amuuri leopard Primorje lõunaosas üsna tavaline asukas, siis tänapäeval elab Venemaa, Hiina ja Põhja-Korea kokkupuutealal vaid ligi poolsada isendit. Amuuri leopard on tõenäoliselt ainuke suur kaslane, kelle puhul tuleks lähemas tulevikus kõne alla taasasustamine loodusesse, kasutades loomaaedades sündinud loomi. Lisaks kogutakse tehistingimustes informatsiooni loomade geneetilise ja füsioloogilise seisundi, käitumise ja sigimise kohta," rääkis Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal.

Seotud lood:

Kaalu sõnul viib võimalus jälgida ja salvestada kottpimedas pesakambris toimuvat uurimistöö uuele tasemele ja on põnev ka kõigile loomahuvilistele. "Unikaalseks teeb asja aga eelkõige see, et maailmas on väga vähe loomaaedu, kus amuuri leopard sigib ja esimene kord on nüüd võimalus seda protsessi ka infrapunakaamera abil jälgida," sõnas Kaal.

"Meil on äärmiselt hea meel, et saame selles unikaalses projektis kaasa lüüa ja oma tehnika ning oskusteabega inimesteni tuua midagi, mis tõesti väärib vaatamist. Ühtlasi olgu see ka heaks näiteks, mida tänapäevase digitaalse videovalve oskuslikul käsitlemisel ära saab teha, sest nii palju kui meie teame, ei ole varem midagi sarnast tehtud. Kaamera jääb üles vähemalt aastaks, et saaksime üheskoos kaasa elada kutsikate arengule. Omalt poolt kutsume kõiki Darlale pöialt hoidma ja loodame, et väikestest leopardipoistest saavad kuulsused igas maailma nurgas, kus on olemas internet", kommenteeris ülekande tehnilise poole eest hoolt kandva Digisilm Pro OÜ juhatuse liige Mario Puhk.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.