VIDEO: Tulevikus sõidame me selliste "autodega"?

 (49)

Nelja istmekohaga, hübriid, tark masin, mis toimetab sind sinna, kuhu sa tal käsid jõuda, ilma, et sa ise peaks isegi rooli hoidma. Kiirusega üle 300 km/h. See auto, või lennuk, ei ikka ka auto, on Terrafugia TF-X.

Maanteedel sõidab nagu auto, kuid õhku võib tõusta vertikaalis, külgedelt välja ilmuvate propellerite jõul. Maandumiseks pole tal vaja maandumisrada, vaid maksimum 30-meetrise raadiusega platsi. 

Aga esialgu ei tasu veel oma Jaguare ja Cessnasid maha müüma hakata. Uus Lendav Auto on tootmisest ikka veel paarikümne aasta kaugusel ja ka siis hakkaks maksma pool miljonit kuni miljon dollarit. Ootame esmalt ära, millal James Bond selle ära proovib ja oma heakskiidu annab.

Päris ulme ta igatahes enam ei ole, sest väidetavalt olevat tegemist USA merejalaväe lennuvahendite V-22 Osprey noorema vennaga. Need on juba rakenduses, kuigi jah, arenduse järgus kukkusid liiga sageli alla. USA merejalaväele on viimaseid toodetud juba 140 tükki, kuigi on ikka veel kaks korda kallimad kui sarnase otstarbega transpordihelikopterid.