VIDEO: Taigast leitud läbikülmunud tiiger aidati uuele elule

 (19)
VIDEO: Taigast leitud läbikülmunud tiiger aidati uuele elule
Reuters/Scanpix

Vene Kaug-Idas Primorje taigas päästsid jahimehed läbikülmunud ja surmasuus oleva haruldase amuuri tiigri poja. Leitud loomake oli täielikult nõrkenud ning külmunud saba ja käppadega. Tiigripoeg oli oma ema ära kaotanud ja kümmekond päeva mööda laant ekselnud. Vaata videost!

Kütid ei riskinud väikest tiigrit linna viia, sest kartsid, et kurnatud kaslane võib tee peal surra. Selle asemel viidi loom lähedalasuvasse metsandi majja ravile, kus ta on veterinaaride hoole all, rääkis Maailma Looduse Fondi Amuuri filiaali osakonnajuhataja Sergei Aramiljev RIA Novostile.

Nälginud viie-kuuekuune tiiger tuli ise jahionni juurde ja lasi inimesed ligi endale abi andma. Metsandi spetsialistid on asunud leidlapse ema otsima. Iseasi muidugi, kas ematiiger võtab poja pärast omaks.

Metsandi töötajate sõnul on möödunud nädalavahetusel leitud tiigrikese tervis märksa paranenud ja tal on tekkinud hea söögiisu. Aramiljev rääkis, et väiksel kiskjal on juba hakanud ilmnema metslooma reaktsioonid – ta on hakanud liikuma ja inimesi kartma, mis on taigas ellujäämisel hädavajalik.

Amuuri tiiger on üks haruldasemaid kiskjad Maa faunas ning ta on kantud Punasesse Raamatusse. Loenduse kohaselt elab neid Kaug-Idas 450 isendit, sama palju üle maailma loomaaedades.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.