VIDEO: Saksa pensionäri kümne tuhande munaga lihavõttepuu

 (19)
VIDEO: Saksa pensionäri kümne tuhande munaga lihavõttepuu
AFP/Scanpix

Kesk-Saksamaal Tüüringis elav pensionär kaunistas oma aias kasvava õunapuu kümne tuhande lihavõttemunaga. 76-aastane Volker Kraft tegi oma kollektsiooniga algust juba 1965. aastal, kuid alles tänavu otsustas mees enam uusi mune mitte juurde riputada. Vaata puust videot!

Saalfeldi elanik ütles infoagentuuri Associated Press vahendusel, et tema kogu sai alguse 18 dekoratiivmunast. Seejärel ta lisas igal aastal lihavõteteks õunapuule uusi mune, mille valmistamisest ja kaunistamisest võttis osa terve pere.

Aastaks 2011 oli lihavõttepuul juba 9800 muna, kuid toona see Krafti indu ei pidurdanud. Tänavu aga ütles mees, et on teist meelt. „Mul pole enam kohta, kus neid hoida. Kui niimoodi edasi läheb, siis olen sunnitud koos munadega magama,“ ütles eakas sakslane.

Kas Volker kavatseb esitlada ka taotluse oma omapärase lihavõttemunade kollektsiooni registreemiseks, seda ei teatata.

Läänekristlikes maades tähistatakse ülesõusmispüha sel pühapäeval, 8. aprillil. Katoliiklasi rõõmustab sel päeval oma traditsioonilise pöördumisega Vatikanist Püha Peetruse väljakult paavst Benedictus XVI.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.