VIDEO: Rooma paavst suhtles esmakordselt kosmosega

 (21)
VIDEO: Rooma paavst suhtles esmakordselt kosmosega
AFP/Scanpix

Vatikanis resideeruv katoliku kiriku pea Benedictus XVI helistas esmakordselt Maa orbiidile rahvusvahelisse kosmosejaama ISS/MKS ning suhtles seal oleva meeskonnaga. Tegu on ajaloo esimese Rooma paavsti ja kosmoseobjekti vahelise sideseansiga.

RIA Novosti teatel leidis seanss Vatikani raamatukogus Foconi toas istunud paavsti ja kosmosejaama vahel aset kell 14.12 Eesti aja järgi ning see kestis 16 minutit.

Koos paavstiga osales seansil tema kaasmaalane sakslane ESA kosmonaut Thomas Reiter, Itaalia kosmoseagentuuri president Enrico Saggese ja Itaalia õhujõudude kindral Giuseppe Bernardis, lisab portaal Space.

Esimestena ilmusid Benedictus XVI ette asetatud monitorile 27. rahvusvahelise kosmoseekspeditsiooni juht Vene kosmonaut Dmitri Kondratjev ja selle järel kosmosesüstiku Endeavour meeskond eesotsas nende komandöri Mark Kellyga.

Paavst märkis, et tunneb uhkust kosmonautide vapruse ja distsiplineerituse üle. Lisaks soovis ta USA astronaudi Kelly abikaasale kiiret paranemist. Tema naine Gabrielle Griffords elas jaanuaris üle mõrvakatse. Kelly tänas püha isa maailma kõigi katoliiklaste nimel heade soovide eest.

Lisaks huvitas Benedictust kosmonautide muljed Maa kohta kosmosest ja tundis kaasa itaallasest kosmonaudile, kelle ema suri tema missioonil viibimise ajal.

Praegu viibib ISS/MKS jaamas 12 inimest, kelle seas on kuus Endeavouri astronauti – tegu on süstiku viimase lennuga. NASA on otsustanud süstikud kasutuselt maha võtta.

Seotud lood:

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.