VIDEO: Paaripanek Kabuli "abiellumise tehastes" maksab hingehinda, ent on ometi kohustuslik?

 (5)
Pulmamaja palee nagu suur supermarket., Äri õitseb ja pulmapidu ühes tosinast sellisest asutusest on kujunenud staatusesümboliks.
Pulmamaja palee nagu suur supermarket., Äri õitseb ja pulmapidu ühes tosinast sellisest asutusest on kujunenud staatusesümboliks.kaader videost

Kui Taliban kümmekond aastat tagasi Afganistanis vaiba alla pühiti, tekkis palju uusi vabadusi ja tegevusi, mis Läänest otse üle võeti. Asuti taas ka lihtsalt meelelahutusega tegelema: muusikat kuulama/tegema, luuletama jne. Kabulis tekkis aga ka üks üsna veider "traditsioon" - läikivast peegelklaasist pompöössed klants-kitš-pulmamajad, kus iga enesest lugu pidav noorpaar hiiglasliku peo maha pidama peab. Mõnel on selleks ka raha, ent enamik on justkui mingi ühiskondlik-kogukondliku surve ajel sunnitud suuri summasid laenama ja jääma pulmapeo liisinguikkesse veel pikaks-pikaks ajaks. Miks? Vaata videost!


Normaalne inimene abiellub ka Kabulis enda pereringis ja oma kodus. Ent aina rohkem noori eelistab pulmamajade teenuseid. Kutsuda kokku 1000-pealine publik ja lasta end nende ees 10 000-eurose kogukulu eest uhkelt paari panna. Mehed ja naised pidutsevad küll erinevates ruumides, ent lapsed pääsevad nende vahel vabalt liikuma. Peamiselt lihtsalt süüakse, tantsitakse ja räägitakse juttu ning tehakse fotojäädvustusi. Paljudele mõjuvad pulmamajad tõeliste abiellumise tehastena, tsehhidena, mis toodavad võltsväärtusesse kastetud pidusid, mille korraldamiseks kuluvaid summasid oleks riigil ja selle pealinnal, selle inimestel hoopis eluvajalikumateks asjadeks tarvis kui lihtsalt ühe õhtuga sirgeks löömine. Vaata videost, mida pulmamajad ja nende "traditsioon" enesest kujutab!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.