VIDEO: Maailma lühim lennuliin - kahe minutiga sihtkohta

 (14)

Liinilend Westray saarelt Papa Westray saarele, linnulennult 2,7 kilomeetrit, on regulaarühendus kahe Orkney saare vahel Šotimaa põhjatipus. Lennuki Britten-Norman BN-2 Islander piloot Stuart Linklater (60) kinnitab Helsingin Sanomate vahendusel, et on nautinud küll iga minutit, kuna ta on 24 aastaga läbinud seda vahemaad 12 000 korda. Nüüd aga on aeg pensionile jääda.

Linklateri käes on ka rekordiline aeg selle vahemaa läbimiseks - 53 sekundit, aga nüüd on tema ajastu otsa saamas.

Tema tööandja, pool sajandit tegutsenud lennufirma Loganair sai uue juhtkonna ja peab ilmselgelt leidma ka maailma lühimale lennuliinile uue piloodi. Kokku on lennufirmal 26 lennukit, mis teenindavad 35 liini. Westray - Papa Westray liini luba kehtib neil praegu 2016. aastani.

47-ruutkilomeetrisel Westray saarel elab 550 inimest, 9-ruutkilomeetrisel naabersaarel Papa Westrayl 75 inimest. Lisaks lennukile liigib kahe saare vahel ka parvlaev.

Westray saarel asub kaks varemetes kivikirikut ja lisaks ehitati sinna 16. sajandil Noltlandi kivikindlus.

Noltlandi kindlus Wikimedia
Seotud lood:

2009. aastal Westray saarelt teitud kiviaegne naisekuju nn Orkney Veenus ehk Westray Naine on suurendanud turistide huvi järsult ja nelja aastaga on sealsete kaupluste käiive kasvanud 45 protsenti.

Wikimedia

Papa Westray saarel tapeti 1813. aastal ka üks viimaseid tänaseks väljasurnud hiidalkidest.

Hiidalk Wikimedia