Venemaa võtab koroona vastu kasutusele Jaapani „imeravimi“

 (77)
Venemaa võtab koroona vastu kasutusele Jaapani „imeravimi“
Avifavircranma.cu

Venemaa võtab järgmisel nädalal kasutusele esimese riigis heakskiidetud viirusevastase ravimi Avifavir ning loodab, et sellest Jaapanis välja töötatud medikamendist saab pööre pandeemiast jagusaamiseks.

Venemaa haiglad võivad hakata ravimit patsientidele väljastama alates 11. juunist ning sellest piisab umbes 60 000 inimese raviks kuus, ütles Venemaa riikliku tervishoiufondi RDIFi juht Reutersile antud intervjuus.

Maailma tervishoiuorganisatsioon WHO pole seni heaks kiitnud ühtegi koroonaravimit. Avifavir on esimene, millele andis kooskõlastuse Venemaa tervishoiuministeerium - ravim ilmus pärast kliinilisi uuringuid valitsuse heakskiidetud ravimite nimekirja äsja möödunud laupäeval.

RDIFi juhataja Kirill Dmitriev ütles, et kliinilistes uuringutes osales 330 inimest ja need näitasid, et ravim toimis enamikul juhtudel edukalt kõigest nelja päeva jooksul. Uuringud viiakse ametliku lõpuni sel nädalal.

„Me usume, et see on pöördeline. See vähendab survet tervishoiusüsteemile, kriitilisse seisundisse satub vähem inimesi ja 90 protsendil inimestest likvideerib see viiruse 10 päeva jooksul," ütles ta. „Me usume, et see ravim on kogu Venemaa majandustegevuse taastamise võti."

Venemaa on 405 843 koroonajuhtumiga Brasiilia ja Ameerika Ühendriikide järel maailmas nakatunute arvult kolmandal kohal, ent ametlikke surmajuhtumeid on tavapärasest väiksem osakaal ehk 4693.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!