Vene president tunnistas õlle lõpuks alkoholiks

 (26)
Vene president tunnistas õlle lõpuks alkoholiks
AP/Scanpix

Vene Föderatsiooni president Dmitri Medvedev allkirjustas ühiskonnas pikalt ja palju laineid löönud „alkoholivastase” seaduse, mis võrdsustab õlle alkoholiga ja keelab selle müügi kioskites. Seni liberaalse alkoholipoliitika karmistamisest teatas Kremli pressiteenistus.

Seadus võrdsustab alkoholiga kõik rohkem kui 0,5-protsendise sisaldusega joogid, välja arvatud nimekirja kantud toiduained nagu keefir ja kali ning annab võimudele õiguse kehtestada täieliku keeldu alkoholi jaemüügile.

Medvedevi poolt allkirjastatud dokument kehtestab kogu alkoholile, kaasaarvatud õllele, igapäevase müügikeelu kella 23st kuni 8ni.

Õllesõbrad saavad siiski veel rõõmustada, sest kesvamärja kohta hakkab uuendus kehtima alles 1. jaanuarist 2013. Siis ei tohi õlut enam müüa kioskides, paviljonides, turgudel, vaksalitel, tanklates, lennujaamades ja bussipeatustes.

Õlut ja kuni 16,5-protsendise kangusega alkoholi saavad müüa vaid kauplused, kohvikud, restoranid ja baarid. Öösel saab napsi vaid söögikohtadest.

Jaanuarist 2012 keelatakse igasuguste vägijookide (ka õlle) tarbimine avalikes kohtades – parkides ja skväärides, trepikodades ning muudes linnasisestes puhkekohtades.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.