Vene arhitekt koondaks elu Noa laeva sarnastesse majadesse

 (7)
Remistudio biosfäär
Remistudio biosfäär

Pleksiklaasist, puidust ja metallist teokarpi meenutav poolkaar on arhitekt Aleksander Remizovi nägemus hoonestusest, kuhu mahub 10 000 inimest ja kogu nende eluks tarvilik looduslik keskkond ajal, mil väljaspool selliseid maju on olukord juba eluks vaenulikuks muutunud.

10 000 inimest ühe katuse all moodustaks Remizovi arvates ühiku, mis iseenda alalhoiuga hakkama saaks. Inimesed tuleks taolistesse noalaevalikesse keskustesse koondada, et maakera inimtegevuse vaenulikkuse eest kaitsta. Need on seega ühiseluhooned ajaks, mil keskkonna tasakaal on inimese tegevusest juba nii ohustatuks muutunud, et muud ei jää üle kui inimkond isoleerida, vahendab CNN.

Kärjeline struktuur on ülisuur, ent selle konstruktsioon nii lihtne, et rajatise saab püsti panna kiiresti ning ükstakõik, kuhu. Energiat tekitab hiigelmaja katusel asuv tuulegeneraator, mille toitmist tõhustab hoone üleüldine ümar struktuur, mis turbulentse soosib.

Kas inimkond on peagi valmis tõesti maa koormamisest loobuma ning enesele taolist tüüpi maapealseid mikrokosmoseid ehitama? Kõrbetesse ju tegelikult juba rajatakse analoogseid asumeid, kus kõik roheline ja sinine on kunstlikult kokku toodud, pandud ja tekitatud. Remizov näeb, et tema maja võiks asuda nii maal kui ka vees – ehk siis tõelise Noa laevana!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.