Vanimaid elusolendeid Maal hukkus tulekahjus

 (36)
Vanimaid elusolendeid Maal hukkus tulekahjus
Fotod: AP

Florida osariigis USAs kasvas praeguseks juba 3500aastane küpress, mille hüüdnimi inimeste seas oli Senaator või ka lihtsalt Suur Puu. See oli üks vanimaid elusolendeid Maal ja vanuse hindamise ajal viies vanim elav puu üldse - kuni hävis hiljutises tulekahjus.

Ligi 36 meetri kõrgune puu süttis ja põles ära, tuletõrjujad abitult pealt vaatamas, kirjutas The Daily.

Uurijad nimetasid puu hävitanud tulekahjut esialgu kahtlaseks, kuid tunnistasid kokkuvõttes oma eksimust. Süttimine tekkis kas nädalaid tagasi toimunud välgutabamusest, mis edasi hõõgus, või tuulte loodud hõõrdumisel sündinud sädemetest.

Ameerika metsandusühingu (The American Forestry Association) esindajad tegid Senaatori vanuse kindlaks 1946. aastal. 3500 aastat tagasi, kui see kasvama hakkas, rääkis Jumal veel põlevast põõsast Moosesega, kui uskuda piiblilist ajalookäsitlust.

Senaatori hüüdnimi tekkis senaator Moses Oscar Overstreeti järgi, kes annetas 1927. aastal 11 ümbritsevat aakrit iidse küpressi koduks olnud pargile.

Tuletõrjujatel ei õnnestunud takistada Senaatorit hävinemast, küll aga pargi järgmist suurimat vaatamisväärsust süttimast, nimelt 2000 aastast Lady Liberty nimelist puud.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!