Valmimas on uus paljulubav koroonaravim

 (6)
Valmimas on uus paljulubav koroonaravim
Reuters/Scanpix

Kolmapäeval avaldatud kahe erineva uuringu tulemuste kohaselt võib ravimitööstuse Gilead Science viirusevastase ravim remdesivir olla tõhus COVID-19 raskete juhtumite raviks.

USA Riiklik Allergia ja Nakkushaiguste Instituut (NIAID) teatas eile, et 1063 patsienti hõlmanud uuringu esialgsete andmete kohaselt lühendas remdesiviriga ravimine COVID-19 taastumise aega keskmiselt 15 päevalt 11 päevani, kirjutab Forbes.

"Andmed näitavad, et remdesiviril on selge, oluline ja positiivne mõju taastumise aja lühendamisel," ütles NIAIDi juht dr Anthony Fauci.

Esialgsed andmed viitavad ka sellele, et remdesivir vähendas raskete haigusjuhtude suremust umbes 8 protsendini tavapärase 11 protsendi kõrval.

Seega ei ole tegemist otseselt imeravimiga, kuidas USA loodab, et ravim aitab muu hulgas vähendada haiglaste koormust, kuna inimesed paranevad märgatavalt kiiremini. President Donald Trump ütles eile, et ootab nüüd ravimiametilt kiirelt kinnitust ravimi kasutuselevõtu lubamiseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!