Uus pii-rekord on sündinud!

 (14)
Veelgi rohkem komakohti
Veelgi rohkem komakohtiWikimedia commons

Kaks tublit pii-huvilist on näinud suurt vaeva ja arvutanud selle tähtsa matemaatilise konstandi väärtuse enneolematult suure täpsusega välja. Pii on arv, mis näitab, mitu korda on ringi ümbermõõt pikem kui sama ringi läbimõõt.

Paljud meist teavad, et pii on umbes 3,14. Aga tegelikult on koma järel lõpmatu palju numbreid, millest ameeriklane Alexander Yee ja jaapanlane Shigeru Kondo on nüüd välja arvutanud kümme miljonit miljonit, vahendavad ERR Teadusuudised.

Nad tegid selle töö muidugi arvuti abiga, aga vaeva nägid nad sellegipoolest tublisti. Nad panid arvuti tööle juba mullu oktoobris. Kui kolmandik tööst oli juba tehtud, läks mullu detsembris kõvaketas rikki ja alustada tuli otsast peale.

Märtsikuine maavärin õnneks arvutustööd ei katkestanud, sest arvuti oli ühendatud Lääne-Jaapani elektrivõrku, mis jäi katastroofi järel tööle. Kõvakettaprobleeme tuli ette veelgi, aga siis olid varukoopiad aegsasti tehtud.

Tulemus on aga eelmisest rekordist kaks korda pikem.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.