Uus avastus: lastel võivad samaaegselt olla organismis nii koroonaviirus kui selle antikehad

 (28)
Koroonaproovide võtmine lennujaamas ja sadamas
Koroonaproovide võtmine lennujaamas ja sadamasFoto: Andres Putting

USA Children's National Hospital’i teadlased uurisid, kui kaua kulub laste organismil koroonaviirusest vabastamisele ning millal hakkavad nende kehad tootma toimivaid antikehi, ning jõudsid järeldusele, et noortel patsientidel võivad viirus ja antikehad eksisteerida organismis üheaegselt.

"Enamike viiruste korral ei tuvastata antikehade olemasolul enam viirusts. Kuid COVID-19 puhul näeme mõlemat," ütles uuringu juhtiv autor ja laboratoorse informaatika direktor Burak Bahar täna Journal of Pediatricsis avaldatud uuringus.

See tähendab, et lastel on endiselt võimalus viirust edasi anda ka siis, isegi kui avastatud on antikehad.

Ta lisas, et uurimistöö järgmine etapp on testida, kas antikehadega üheaegselt esinevat viirust saab edasi kanda ka teistele inimestele.

Uuringus leiti ka, et keskmine aeg viiruspositiivsusest negatiivseni oli 25 päeva. Keskmine aeg seropositiivsuseni ehk antikehade esinemiseni veres oli 18 päeva, samas kui neutraliseerivate antikehade piisava taseme saavutamiseks oli keskmine aeg 36 päeva.

Uuringus osales 6369 last, keda testiti SARS-CoV-2 viiruse suhtes, ja 215 patsienti, kellele tehti laste riiklikus antikehade testimine ajavahemikus 13. märts 2020 - 21. juuni 2020. Patsientidest 33-l tehti nii viiruse kui ka antikehade testimine - üheksal neist tuvastati nii antikehad kui viirus.

Teadlased leidsid, et 6-15-aastastel patsientidel kulus viirusest vabanemiseks keskmiselt 32 päeva ning 16-22-aastastel 18 päeva.

Allikas: Medical Xpress

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!