Uus aspiriin kaotab peavalu senisest poole kiiremini

 (24)
Bayeri tavaline aspiriin vees lahustumas. Foto: Martin Gerten AFP
Bayeri tavaline aspiriin vees lahustumas. Foto: Martin Gerten AFPScanpix

Ravimifirma Bayer AG otsis viise, kuidas oma peavalurohtude langevat müüki kasvatada ning leidiski nüüd lahenduse uut tüüpi aspiriini näol, mis kaotab peavalu väidetavalt poole kiiremini kui senised analoogid seda on suutnud teha. Peavalurohtude turust on Bayer AG käes 14,6 protsenti ning uue ning hoopis kiiremini toimiva aspiriiniga loodetakse oma turuosa laiendada just noorte inimeste seas.

USAs Morristonis New Jerseys paiknevas Bayer Consumer Care keskuses murdsid teadlased päid viis aastat, et poole kiiremini toimiv peavalurohi nimega Bayer Advanced Aspirin valmis lihvida, vahendab PhysOrg.com.

Katseid viidi läbi näiteks hambatohtrite patsientide peal, kel oli äsja tarkusehammas välja tõmmatud. 500-milligrammine annus "uut aspiriini" vähendas valu märgatavalt 49 % katseisikute puhul juba 16 minutiga. Tavaline aspiriin oleks sama doosi juures analoogse mõjuni jõudnud keskmiselt 100 minutiga, teatab Bayer.

Aspiriini lubatakse väikestes doosides kasutada aastast 1988 kõikidel inimestel, et ennetada südamerabandusi. "Tänu aspiriinile on inimesed juba unustanud, et valu kui selline on inimeseks olemise pärisosa," kommenteeris Barton Warner, VP, Marketing and New Business, Bayer HealthCare.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.