Uuring: uus koroonaviirus sureb päikesevalguses kiiresti

 (162)
Tõusev päike
Tõusev päike Foto: Reisifoto 2018

Uus koroonaviirus hävib päikesevalguse käes kiiresti, selgub uuest uuringust, millest teatas neljapäeval USA sisekaitseministri teadusnõunik William Bryan, kirjutab ERR.ee.

Teadusnõuniku sõnul on valitsuse teadlased leidnud, et ultraviolettkiirgusel on patogeenile võimas mõju, mis annab lootust, et selle levik võib suvel raugeda.

"Meie seni rabavaim avastus on võimas mõju, mis päikesevalgusel näib olevat viiruse tapmisele, nii pindadel kui õhus," ütles Bryan Valges Majas ajakirjanikele.

"Me oleme näinud sarnast mõju ka temperatuuri ja niiskuse puhul. Temperatuuri ja niiskuse tõstmine on viiruse jaoks üldiselt vähem soodne," ütles ta.

Loe täisteksti uudisteportaalis ERR.ee

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!