Uurimus: prostituute kasutavad mehed otsivad tegelikult tõelist armastust

 (51)
Uurimus: prostituute kasutavad mehed otsivad tegelikult tõelist armastust
Scanpix

Seksuaalteenuste eest maksvaid mehi hõlmanud värske analüüs annab mõista, et selliste meeste tegelikuks eesmärgiks on leida midagi lihtsast rahuldusest keerulisemat — tõeline armastus!

Christine Milrod analüüsis koos kaasautori Ronald Weitzeriga seksteenuste pakkujate arvustusi koondavalt, rohkem kui miljoni sekstöötajate kliendist kasutajaga veebi-teatetahvlilt pärinevat 2442 kogemust kirjeldavat postitust, vahendab CBS Las Vegas.

Umbes kolmandik postitustest hõlmas arutelu sekstöötajate ja nende klientide vahelise emotsionaalse intiimsuse teemadel, kusjuures paljud kliendid väljendasid soovi arendada suhet pelgast füüsilisest aktist kaugemale, jagades sekstöötajaga oma eraviisilisi tundeid ja vastastikust armastust.

"Oleme viimastel aastatel täheldanud sõltumatu eskort-prostitutsiooni järkjärgulist normaliseerumist, mille raames on seksuaalne läbikäimine hakanud meenutama poolavatud kohtamissuhteid (ingl quasi-dating relationship)," kommenteeris uurimuse autor Christine Milrod.

"Meie uurimus näitab, et konkreetse seksteenusepakkuja regulaarsed kliendid kogevad sageli sügavat kiindumist, mis võib areneda tõeliseks armulooks."

Ühe uurimusse hõlmatud küsitluse raames kinnitas 32 protsenti prostitutsiooni ostmise eest vahistatud klientidest, et maksid seksteenuste eest, kuna neil pole tavapärase suhte jaoks aega; 28 protsenti soovis vältida taolise suhtega paratamatult kaasnevaid kohustusi ning 18 protsenti tunnistas, et eelistavad prostituudiga seksimist tavapärasele suhtele naisterahvaga.

Seotud lood:

Uurimus tuvastas paljude prostituutide ja nende klientide vahelises suhtluses terve tundevarjundite paleti, mis ulatus "võlts-intiimsusest" (ingl counterfeit intimacy) "autentse emotsionaalse sidemeni".

Seksteenuse eest esialgset maksmist põhjendati näiteks suutmatusega leida partnerit lihtsaks vestlemiseks, aga ka kujutlusvõimet erutavateks rollimängudeks ja sadomasohhistlikuks väärkohtlemiseks (ingl abuse targeting).

Küll aga möönsid paljud uurimuse raames küsitletud kliendid selliste elementide olemasolu, mis varem eksisteerinud suhtes puudusid.

Paljud küsitletud sekstöötajannad kinnitasid, et rahuldavad meeste emotsionaalseid vajadusi ning kirjeldasid paljusid neist äärmiselt lugupidavate ja mõnikord hoolivamatenagi kui teisi mehi nende "päris" eraelus.

Kolmandik küsitletud klientidest nentis, et loodab "harrastusest" (nagu paljud seksteenuste ostjad seda nimetavad) midagi enamat lisaks kehalisele rahuldusele.

Üks Bostonist pärit meesterahvas hoiatas: "Selle harrastusega tegelevad mehed, kes arvavad, et ajavad taga vaid seksi, valetavad iseendale.

Seks seondub alati tunnetega ning võimalus kiindumuse, läheduse ja emotsionaalse sideme tekkimiseks pole kunagi kaugel."

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.