Uurimus: iga viies venemaalane joob end surnuks, teised maandavad alkoholiga stressi

 (21)
Uurimus: iga viies venemaalane joob end surnuks, teised maandavad alkoholiga stressi
AFP/Scanpix

Rohkem kui neljandik Vene Föderatsiooni elanikest eelistab oma stressi maandada alkohoolseid jooke manustades. Sellise tulemuseni jõuti tervishoiu- ja sotsiaalarenguministeeriumi poolt läbi viidud küsitluse tulemusi kokku võttes. Iga viies aga joob end surnuks.

Küsitlusest võttis osa 3152 inimest erinevatest ühiskonnakihtidest. Sotsioloogiline uurimus näitas, et 26,2 protsenti venemaalastest tarbib vägijooke stressi maandamiseks, märgitakse ministeeriumi pressiteates.

Peaaegu kolmandik idanaabritest aga joob selleks, et töönädala lõpus lõõgastuda. Veidi üle 30 protsendi vastanutest nimetas alkoholi heaks võimaluseks puhata ja unustada (argi)probleemid.

28,1 protsendi Föderatsiooni elaniku jaoks on alkohoolsete jookide tarbimine sotsiaalseks rituaaliaks ja seda eriti uusaastapidustuste ja sünnipäevade ajal. Peaaegu iga viies respondent joob selleks, et mitte kurvastada seltskonnas või üritusel, samuti selleks, et kiiremini meelt lahutada (18,1 protsenti).

Küsitlusest selgus veel, et 16,1 protsendile meeldib joobes olla ja 12,1 protsendile alkoholi maitse. Ligi 11 protsenti teatas, et nad tunnevad vajadust juua. Vähem populaarseteks vastusteks oli pohmellist vabanemine (4,9 protsenti), soovimatus juujatest erineda (4,5 protsenti) ja kavastus sooja saada (2,8 protsenti).

Riigi statistikaameti andmetel joodi aastal 2010 riigis 4,5 miljardit pudelit viina elik 31,5 pudelit iga Venemaa elaniku kohta (kaasaarvatud lapsed).

Seotud lood:

Üleilmse tervishoiuorganisatsiooni WHO arvates on iga viienda venemaalase surma taga alkoholi (kuri)tarvitamine. WHO andmetel on Venemaa alkoholi tarbimise poolest maailmas neljandal kohal.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.