Uued teooriad: Läänemerest leitud tundmatu uppunud objekt ei ole UFO

 (41)
Uued teooriad: Läänemerest leitud tundmatu uppunud objekt ei ole UFO
Foto: Peter Lindberg

Rootsi laevavrakijahtijate meeskond avastas Läänemere põhjast kummalise ümmarguse objekti, mis mõnede arvates näeb välja nagu „Tähesõdade“ kosmoselaev Millennium Falcon. Esimesest jahmatusest üle saanuna on sellest jaburast teooriast mõistagi loobutud. Pole see mingi UFO, mingi lendav taldrik, ent on rakse uskuda, et miski nõnda täiuslikult ringikujuline võib olla looduslik. See lihtsalt peab olema inimtekkeline objekt.

Mis see siis on?

Mõned teadlased on pakkunud, et tegu võib olla millegi kadunud aegade Stonehenge'iga, iidse püha- ja riituspaigaga, ent ka see näib päris otsitud paralleel. Teised pakuvad, et taldriku moodi kujutis võib olla mõnelt II Maailmasõja aegse lahinglaeva küljest irdunud pöörleva kahuri kompleks. Sel juhul on aga imelik, et mere põhjas pole tervet sõjalaeva, kirjutab Discovery.com.

Ent ka sellele on juba süpekuleerijad seletuse leidnud: võimalik, et ümmargune kahurialus paiskus laevatekilt plahvatuse tagajärjel lahti ning kukkus vette, laev ise aga jäi pinnale ning võis edasi sõita...

Esimesed emotsioonid olid ulmefilmimõjulised

Objekti avastanud Ocean Exploreri meeskonna esindaja Peter Lindberg ütles ajakirjanikele: „87 meetri sügavusel Rootsi ja Soome vahel nägime me suurt ringi, mille diameeter on umbes 20 meetrit. Selle töö juures näeb palju imelikke asju, aga 18 aasta jooksul, mis ma olen professionaal olnud, pole ma midagi sellist näinud. Kuju on täiesti ümmargune... ringikujuline.“

Seotud lood:

Objekti juures paistavad 300 meetri pikkused jäljed, mis panevad Lindbergi arvama, et objekti on liigutatud. Seni pole keegi objekti lähemalt uurinud, et UFO, kahurialuse vms. oletusi ümber lükata või kinnitada.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.