Ülekaalulised soovivad liigse kehakaalu tunnistamist haiguseks

 (86)
Ülekaalulised soovivad liigse kehakaalu tunnistamist haiguseks
ÜlekaalReuters/Scanpix

Norras tehtud uuring näitas geenide ja keskkonna keskset mõju liigse kehakaalu kujunemisele ning see käivitas teadusajakirja juures arutelu, milles liigse kehakaaluga inimesi esindav ühing leiab, et ülekaalulisus tuleks tunnistada haiguseks, terviseeksperdid aga näevad selles ohtu, vahendas ERR teadusportaal Novaator.

Teadusväljaandes The British Medical Journal (BMJ) ilmunud uuringud on käivitunud arutelu selle üle, kas ülekaalulisus tuleks tunnistada haiguseks, milles ainusüüdlane pole liigse kehakaaluga inimene. Seda toetab statistika, mille kohaselt on Ühendkuningriigis pea kolmandik (29%) rahvastikust ülekaalulised ning aastaks 2030 prognoositakse selle näitaja kasvu 35 protsendini.

Täpsemalt algas arutelu norralaste uuringust, mis ilmus tänavu juuli alguses. See tugineb enam kui 25 aasta vältel kogutud andmetele. Tulemustes sedastavad teadlased, et geneetilise eelsoodumusega inimestel on suurem tõenäosus suurema kehamassiindeksi (KMI) kujunemisele ning see avaldub peamiselt koos keskkonnateguritega.

Edasi loe SIIT