Tuuleenergia osakaal Euroopas kolmekordistub 2020. aastaks

 (4)
Tuuleenergia
TuuleenergiaFoto: Ilmar Saabas

Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsioon (EWEA) avalikustas oma tulevikuprognoosid seoses maismaa ja avamere tuuleenergia kasutuselevõtuga Euroopas. Raporti kohaselt investeeritakse jooksval kümnendil tuuleenergiasse 194 miljardit eurot ning tuuleenergia osakaal kolmekordistub aastaks 2020.

Prognoositavalt suureneb tuulest elektri tootmine 2010 aasta 182 teravatt-tunnilt (TWh) 2020 aastaks 581 TWh-ni. Tuuleenergia osakaalu kogu elektritootmises oodatakse kasvavat praeguselt 5,5% protsendilt 15,7 protsendini, vahendab tuuleenergia blogi.

Aastal 2020 toodetakse Euroopas tuuleelektrit sama palju kui tarbitakse Prantsusmaal, Saksamaal, Poolas, Hispaanias ja Suurbritannias kokku elektrienergiat.

“See edu on peamiselt tingitud Euroopa Liidu tugevast kuni 2020 aastani kehtivast reguleerivast raamistikust, mida vajame ka pärast aastat 2020,” ütles EWEA poliitikadirektor Justin Wilkes. “Tuuleenergia ei anna mitte ainult märkimisväärse panuse Euroopa kasvuhoonegaaside vähendamise kohustuse täitmiseks, vaid kiirendab oluliselt ka kallitest fossiilkütustest loobumist, loob töökohti, teeb Euroopa konkurentsivõimelisemaks ning pakub turvalist ja taastuvatest allikatest energia tootmist Euroopas,” lisas Wilkes.

EWEA “Pure Power” raport näitab ka, et tuuleenergia võimsuste lisamisel erinevad lähiaastatel 27 liikmesriiki teineteisest suuresti. Eesti suurendab oma tuuleenergia võimsust 3,4 protsenti saavutades 2020 aastaks 11% tuuleenergia osakaalu kogu elektritootmises. EWEA prognoosid 2020 aasta tuuleenergia 230 gigavatti (GW) koguvõimsuse osas on aga konservatiivsed ega erine oluliselt liikmesriikide poolt esitatud taastuvenergia tegevuskavadest tulenenud 213 GW koguvõimsusest. Ka Euroopa Komisjon ennustab 2020 aasta tuuleenergia võimsuseks 222 GW.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.