Tuul on pöördunud: eestlased ei taha enam linnas maastikurattaga sõita

 (21)
Tuul on pöördunud: eestlased ei taha enam linnas maastikurattaga sõita
Foto: Karli Saul

Bike-ID rattaregistri statistika järgi on eestlased hakanud maastikurataste asemel üha enam linnaratastega ringi veerema. Tootjatest on populaarseim Scott, millele järgnevad Classic ja Merida.

“Kui veel viis aastat tagasi osteti Eestis enim maastikurattaid, siis nüüd eelistatakse rohkem linnarattaid,” kommenteeris Bike-ID rattaekspert Marden Muuk. “Täpsemini on paika loksunud see, kus rattaga sõidetakse. Täna me ei näe enam seda, et kallid maastikurattad vuravad linnas, vaid neid kasutatakse otstarbe kohaselt metsas, kus on nende õige koht. Lisaks on mõistetud seda, et parim liikumise viis linnas on omada linnaratast.”

Populaarseimaks linnarattaks on registri andmeil Classic Deluxe.

54% registreeritud sõidukitest on linnarattad, maastikurattad järgnevad 29%-ga ning maanteerattaid on 12%. Elektrirattad on Eestis jätkuvalt üsna vähelevinud - vaid üks sajast kaherattalisest saab elektrimootorilt tuge.

Rattatootjate lõikes valitseb edetabelit Scott - iga neljas ratas kannab just seda firmamärki. Kogu edetabel on järgmine:
1. Scott
2. Classic
3. Merida
4. Trek
5. Bottecchia
6. GT
7. Cube
8. Author
9. Schwinn
10. Fuji

Eesti populaarseim jalgrattamudel on samuti Scotti toodang - maastikuratas Scott Aspect, mille kasutajad on Muugi sõnutsi peamiselt noored tänu ratta töökindlusele ning soodsale hinnale.

Bike-ID on jalgratta turvalahendus, mis koosneb rahvusvahelisest rattaregistrist ja äpipõhisest kindlustusest.