Tuleviku glükomeetrid kasutavad vere asemel pisaraid

 (4)
Tuleviku glükomeetrid kasutavad vere asemel pisaraid
Foto: Wikipedia (foto vabakasutuseks)

350 miljonit diabeedihaiget üle maailma võivad varsti päästetud olla ebamugavusest, mida põhjustab sõrmeotste pidev torkimine paari tilga vere jaoks, mõõtmaks nende veresuhkru taset.

Nimelt on teadlased teatanud arengust ja edukatest laboratoorsetest katsetest elektrokeemilise anduriga varustatud seadmega, mis suudab potentsiaalselt mõõta vere suhkrusisaldust ilma tilkagi verd vajamata. Küll aga tuleb valada pisaraid, vahendavad ERRi teadusuudised.

Uurimismeeskonna juhi Mark Meyerhoffi sõnul kannatab 5% kogu maailma populatsioonist diabeedi käes. See haigus on väga kiiresti kasvav rahvatervise probleem, eriti „tänu” rasvumise globaalsele levikule. Ülekaalulisus on teatavasti üks peamisi riskitegureid II tüüpi diabeedi kujunemiseks.

Suhkruhaigusega inimesed peavad väga hoolikalt jälgima oma veresuhkru taset, olemaks kindel, et see on ohutuse piires. Selleks tuleb diabeetikutel mõõta glükoositaset mitu korda päevas. Praegu kasutusel olevad glükomeetrid vajavad paari tilka verd, mida patsiendid saavad, torgates oma sõrmeotsi väikese nõela või lantsetiga.

Pikemalt loe ERRi teadusuudistest.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.