Trumpile antud koroonaravi tõhusus sai tõendust ka loomkatsetel

 (81)
Trumpile antud koroonaravi tõhusus sai tõendust ka loomkatsetel
Trump 12. oktoobril Floridas oma presidendikampaaniat edendamas (foto: REUTERS)

Ameerika ravimifirma Regeneron Pharmaceuticals teadlased on saanud tõendust, et antikehade segu, mida hiljaaegu manustati president Donald Trumpile, leevendab COVID-19 sümptomeid ka reesusmakaakidel ja kuldhamstritel.

President Trump sai eksperimentaalravimit niinimetatud kaastundliku kasutamise põhimõttel ühe annuse, kirjutab ERR Novaator.

Avalikult kättesaadava info põhjal on presidendi seisund selgelt paranenud.

Ta on ise kuulutanud end juba viirusevabaks. Tema arst on siiski pisut tagasihoidlikumalt öelnud, et viiruse aktiivsest paljunemisest presidendi kehas ei ole märke.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!