Toiduainefirmat süüdistatakse ahvide elupaikade hävitamises

 (4)
Toiduainefirmat süüdistatakse ahvide elupaikade hävitamises
AP/Scanpix

Greenpeace’i hinnangul ignoreerib Nestle sotsiaalseid ja keskkonna-alaseid kuritegusid, mida saadavad toime ettevõtet palmiõliga varustavad partnerid. Uute palmiõli istanduste tõttu jäävad orangutanid ilma oma elupaikadest.

Greenpeace’i raporti põhjal on toiduainetööstuse gigante Nestle’it ja Cargill’i varustav ettevõte Sinar Mas põhjustanud ökoloogilise katastroofi, sest orangutanide elupaigad ja süsinikurikkad turbaväljad on hävitatud, vahendab Roheline Värav.

Indoneesia suurim palmiõli tootja Sinar Mas omab Greenpeace’i hinnagul maailma suurimat “maapanka”, sealhulgas 1,3 miljonit hektarit maad istanduste laiendamiseks. Samal ajal kaotavad orangutanid oma toidupoolist ja elupaiku ning neid kütitakse kui kahjureid.

Orangutanide Kaitse Seltsi hinnangul hukkasid palmiõli istanduste töötajad 2006. aastal vähemalt 1500 inimahvi. Samuti tekitab konflikte tõsiasi, et paljud kohalikud, kelle elatis sõltub metsadest, on sunnitud oma elulaadi muutma

Raportiga samal ajal tuli Greenpeace välja reklaamiga, mis näitab, kuidas kontoritöötaja hammustab Nestle’i Kit-Kati šokolaadipaberist välja tulnud orangutani sõrmi. Nestle reageeris reklaamikampaaniale väitega, et nad on katkestanud lepingud Sinar Masiga. Greenpeace’i väitel kasutab aga Nestle endiselt Sinar Masi toodangut, ostes seda oma teiste varustajate käest.