Tõelistele tuleneelajatele: maailma kõige äkilisem viin

 (26)
Tõelistele tuleneelajatele: maailma kõige äkilisem viin
Foto: ?

Peamiselt Šoti viski tootja ning alkoholimüüjana tuntud Master of Malt tõi turule maailma vürtsikaima viina Naga Chilli Vodka. See saadakse viina ja naga jolokia leotise põhjal, mis on tuliseim tšilli planeedil.

Scoville'i skaalal 100 000 tulemuseks skooriv Naga Chilli Vodka pole mõeldud n-ö puhtalt joomiseks, vahendab the drinks business.

Alates 1912. aastast on kasutusel Scoville'i skaala, mis mõõdab piparde tulisuse tugevust. Tavaline paprika saab tulemuseks null. Jalapeno saab 5000. Indiast pärit naga jolokia ametlik tulemus on 855 000, kuigi see võib kuuldavasti ka miljoni piiri ületada.

Master of Malt soovitab üliäkilist viina kasutada väga pisikestes kogustes, et eksootilistele kokteilidele või ka toidule vürtsi lisada. Seda puhtalt või shottide koosseisus kugistada on rangelt ebasoovitatav.

100,000 Scovilles - Naga Chilli Vodka (70 cl, 40%) maksab Master of Malti kodukal 31,95 inglise naelsterlingit pudelist. Ehk umbes 38,23 eurot.

Saidil kaasneb sellega piisavalt hoiatusi, et võimalikele ostjale selgeks teha: ärge hakake pulli tegema! Alkoholi tarbimine on tõsine asi, eriti antud juhul.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!