Texases asuv 26 reaga Katy Freeway on ilmselt maailma kõige laiem autotee

 (28)
thecitybreak.ro
thecitybreak.ro

Katy on linn Texases, osana suuremast Houstoni linnastust, ja tuntud on ta ennekõike selle poolest, et 1960. aastatel rajatud Katy Freeway (ehk siis kiirtee, kus pole ristmikke, ülekäiguradasid ega muid seda tüüpi segajaid) on oma 26 reaga teadaolevalt kõige laiem teelõik maailmas.

Tegemist on osaga 1415-kilomeetrisest kiirteest Interstate 10, mis algab pihta New Mexicost, ühendab tervet rida Taxase linnu ja lõpeb Louisiana osariigis. Selles kohas ühineb sellega ka Katy linnast tulev Interstate 610.

Katy Freeway ise on 37-kilomeetrine lõik, mida iga päev läbib keskmiselt 219 000 autot. Autojuht ei saa selle tee laiusest isegi selget pilti kätte, aga paistab, et ruumi oleks seal veel mitmele reale.

Konkurent Aasiast

Täpselt mõõta pole võimalik, aga kui Kagu-Aasias asuva Myanmari sõjaväehunta laskis riigile 2005-2008 ehitada uue pealinna Naypyidaw, siis sinna rajati ka 20-realine paraadpuiestee sõjaväeparaadide tarbeks, kus sõidab küll vaid mõni üksik auto.

Seotud lood:

Seda võiks pidada isegi laiemaks teeks kui Katy Freeway, mille ridade arvu sisse on loetud ka peale- ja mahasõidud. Paraku pole Naypyidaw just eriti ligipääsetav välismeediale, ja korralikku videot sellest bulvarist siin esitada ei ole.