Teenekatest filmitegijatest vennad seovad teadust ja ulmet

 (7)
Teenekatest filmitegijatest vennad seovad teadust ja ulmet
Foto: AP---

Vennad Tony Scott ja Ridley Scott (pildil) on mõlemad tuntud teeneka filmitegijana, aga nad leidsid võimaluse koos nii teaduse kui ulme huvilistele meelelahutust pakkuda.

Nad toodavad ühise filmifirma Scott Free Productions kaudu telesarja "Prophets of Science Fiction" ("Teadusliku ulme prohvetid"), mis keskendub visionääridest ulmegurudele.

Sarja tellis neilt Discovery televõrgu teaduskanal Science Channel ning see jõuab eetrisse aasta teisel poolel.

Nimi on eksitav ja teenib küllap seeria teaduskanalile sobitamise eesmärki, kuna tutvustatud autorite ring ületab teadusliku ulme piirid.

Praegu teadaolevalt on esindatud Isaac Asimov, "Star Treki" looja Gene Roddenberry ja "Star Warsi" papa George Lucas, keda on kõige raskem sci-fi autoriks pidada. Õnneks tegi ta 1970ndate keskel ka filmi "THX-1138".

Tony Scotti järgmine režissööritöö on hetkel lahtine, aga Ridley tegeleb "Alieni" sarja eellooga, mis ilmub ekraanidele kahes osas.

Vendade viimased valmis teosed on Ridleyl "Robin Hood" Russell Crowe'iga ja Tonyl "Unstoppable" ("Pidurdamatu") Denzel Washingtoniga.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.