Teadlased: söö hommikusööki, siis on trenn efektiivsem

 (3)
Teadlased: söö hommikusööki, siis on trenn efektiivsem
Pannkoogid ja munaFoto: Ilmar Saabas

Kui sulle meeldib hommikusööki süüa ja trenni teha, siis meil on häid uudiseid - tee täpselt seda, mida praeguseni teinud oled. Hommikusöögi söömine muudab treeningu efektiivsemaks, vahendab Eurekalert.

Bathi Ülikooli teadlased uurisid, kuidas hommikusöök inimeste treeningnäitajatele mõjub. Tuli välja, et uurimisalused põletasid pärast hommikusöögi söömist trenni tehes oluliselt rohkem süsivesikuid. Kuid see pole kõik - ka seedimisprotsessid toimusid kiiremini ning ainevahetus kiirenes.

Valimisse kuulus 12 tervet meest, kes mõningatel kordadel sõid enne trenni pudrulaari, teistel kordadel aga tegid trenni ilma hommikusöögita. Pärast treeninguid mõõdeti meeste veresuhkru taset ja lihastes oleva glükogeeni tasemeid, selle info põhjal ongi uurimistulemused kokku pandud.

Teadlaste sõnul ei tule trennis kasutatavad süsivesikud mitte ainult hommikusöögist, vaid ka lihastes peituvast glükogeenist - loomseks tärkliseks kutsutud polüsahhariid aitab lihastes süsivesikutest koosnevaid glükoosivarusid säilitada. Seega on hommikusööki süües treeningud efektiivsemad, kuna keha saab "kütuseks" rohkem süsivesikuid.

Uurimus avaldati American Journal of Physiology alaväljaandes Endocrinology and Metabolism.