Teadlased: dringi käeshoidmine jätab lolli mulje

 (43)
Teadlased: dringi käeshoidmine jätab lolli mulje
Foto: AFP

Kui juhtute taas kord peojärgsel hommikul lõhkuva peaga ärkama, pole teil enam vaja muretseda, kas tegite end lolliks. Kindlasti tegite!

Nimelt tuleb välja, et ainuüksi dringi käeshoidmine mõjutab kolleegide ja ülemuse hinnangut teie ajuvõimekusele negatiivselt, teatab The Independent.

Uurijad nimetavad seda joodik-idioodi eelarvamuseks (ingl imbibing idiot bias).

Ehkki enamik meist usub, et jätab klaasikest veini tellides või käes hoides endast intelligentsema mulje, on lood tegelikult vastupidi, selgub Michigani ja Pennsylvania ülikoolide teadlaste läbi viidud viiest, üle 1300 katsealuse hõlmanud uuringust.

"Tulemused annavad mõista, et veiniklaasi käeshoidmine võib tajutud intelligentsuse määra selektiivselt kahandada," selgitasid uurijad, kelle töö tulemused ilmuvad ajakirjas Journal of Consumer Psychology.

"Samuti annavad need mõista, et nn joodik-idioodi eelarvamus võib tööga seotud olukordades, kus tarvitatakse ka alkoholi, kujuneda kulukaks."

Ühe uuringu raames pidid mehed ja naised hindama õlle-, veini- või veeklaasi hoidvate inimeste intelligentsust. Tulemused näitasid, et alkoholihoidjaid hinnati märkimisväärselt vähem arukateks.

Teises katse raames pidid katsealused hindama kõneleja argumentide pädevust, kusjuures kõneleja hoidis käes kas õlle- või limonaadiklaasi.

Seotud lood:

Õlut joovate kõnelejate väiteid hinnati vähem veenvateks ja kõnelejaid endid märksa vähem arukaiks.

Kolmandas katses pidid 300 juhtivtöötajat andma lõunasöögi käigus hinnanguid tööintervjuule pöördunud inimestele, kusjuures intervjueeritavatel oli võimalus tellida kas veini või alkoholivaba jooki.

Administraatorid hindasid veini tellinud kandidaate märkimisväärselt vähem töökõlbulikeks.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.