Teadlane: tuulepark võib Liivi lahel tööle hakata 2015

 (13)
Tuulegeneraatorid ehk tuugenid
Tuulegeneraatorid ehk tuugenidKaader klipist

Liivi lahel võiks tuulepark elektrit tootma hakata 2015. aastal, arvab TallinnaTehnikaülikooli meresüsteemide instituudi vanemteadur Urmas Raudsepp. Urmas Raudsepp rääkis ETV saates "Terevisioon", et Liivi lahel võib tuulegeneraatorite tööks sobivaid päevi olla 60-70% ja mere sügavust arvestades on seal võimalik tuuleparke rajada igale poole.

Täna arutatakse Pärnus erinevate osapooltega tuuleenergeetika kasutamist Liivi lahel. Soov on teaduspõhiselt kaardistada tuuleparkide rajamiseks sobivad piirkonnad kogu Liivi lahe ulatuses. Sobivuse kriteeriumideks on kohalike inimeste arvamus, tuuleenergia potentsiaal, jäätingimused, hüljeste elupaigad ja lindude rändeteed, vahendab ERR uudisteportaal.

"Kellelegi meist ei meeldi, kui ükskõik mida meile sobimatut meie tagahoovi ehitatakse. Ja eriti ei meeldi see meile siis, kui ühel hommikul meile öeldakse, et aga vaadake: nüüd hakkab siia tulema. Inimestele meeldib, kui neid haaratakse kaasa sellesse protsessi, et nad teavad võimalikult varasest staadiumist alates, mis kuhu võib tekkida, mis põhjusel, mis on positiivsed, negatiivsed küljed," rääkis teadlane.