Tartu ülikooli neljas uuringulaine ei leidnud ühtegi koroonahaiget

 (4)
Drive-in testimine Tartus
Drive-in testimine TartusFoto: Argo Ingver

Tartu Ülikooli seireuuringu tulemuste neljandas laines ei tuvastatud ühtegi koroonaviirusesse nakatunud isikut.

Seireuuringu neljas laine viidi läbi 11. kuni 21. juunini ning selle äigus küsitleti 3872 täisealist Eesti elanikku ning testiti neist juhuvalimi alusel 2864 inimest.

„Madal levimus näitab, et ka vahepeal tekkinud uued haigusjuhud on saadud hästi kontrolli alla ja pole põhjustanud viiruse laiemat levikut. Ka meie uuring on näidanud, et nakatunud käituvad vastutustundlikult ja vähendavad oluliselt kokkupuuteid teiste inimestega," lausus seireuuringu juht, Tartu ülikooli professor Ruth Kalda.

Kalda sõnul on viimase uuringulaine andmeid vaadates eriti rõõmustav, et rekordarv testituid on saadud kokku olukorras, kus viiruse ohtu ei tajuta enam sedavõrd teravalt kui kevadel.

Uuringu järgmine laine toimub vastavalt vajadusele. Kokku on nelja uuringu laine peale juhuvalimi alusel küsitletud 13 385 täisealist elanikku ja neist testitud 10 397 inimest.

Testimise tulemusel on varasemates lainetes tuvastatud kokku 14 koroonaviiruse suhtes positiivset.

Koroonaviiruse levimisest tingitud eriolukord lõppes Eestis 17. mail. Eestis on tuvastatud 1984 koroonahaigestumise juhtu, eile lisandus üks. Spetsialistid eeldavad, et sügisel võib järgneda haiguspuhangu teine laine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!