Seoses koroonaviiruse levikuga ja hingamismaskide puudusega on kõlanud soovitus ise kodustest vahenditest kaitsemaske teha. Kui tõhusa kaitse annab kodustest materjalidest isetehtud mask? Eesti teadlased tõdevad kahjuks, et mitte väga tõhusa.
Sellisele järeldusele jõudis Tartu Ülikooli füüsika instituudi keskkonnafüüsika labor, kui oli hinnanud koduste materjalide kõlblikkust aerosooliosakeste filtreerimiseks. Labori juhataja ja keskkonnafüüsika professori Heikki Junnineni sõnul uuritakse tavapäraselt selles laboris atmosfääri aerosooliosakesi ja nende mõju tervisele ja kliimale - selleks on olemas rikkalik aparatuur ja oskusteave aerosooliosakeste genereerimises, separeerimises ning mõõtmises. Hindamaks erinevate koduste materjalide võimet filtreerida õhust osakesi, püstitati aga eksperiment, mis võimaldas toota soovitud
Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.