Tarantel on silmatorkav — sõna otseses mõttes!

 (13)
Tarantel on silmatorkav — sõna otseses mõttes!
AP/Scanpix

Järgmine soovitus tuleneb ebatavalisest meditsiinilisest juhtumist, mille raames jäid ühe mehe silma sarvkesta sisse kinni ämblikukarvad: kui te endale lemmikloomaks võetud tarantli seltskonnas aega veedate, katke silmad parem kinni.

Inglismaal Leedsi linnas tegutseva St. Jamesi ülikooli haigla oftalmoloogid otsisid mehe silmade punetamise, vesisuse ja valgusele ülitundlikkuse põhjuseid ülitugeva suurendusega läätsede abil, selgub eelmisel neljapäeval meditsiiniajakirjas The Lancet avaldatud aruandest.

Arstid leidsid mehe sarvkestalt karvalaadsed eenduvad moodustised, vahendab Reuters.

See oli patsiendi jaoks valgustav hetk, mil talle meenus, et kolme nädala eest oli ta üritanud puhastada visa plekki oma lemmiklooma, liiki Grammostola rosea (ingl Chilean Rose) kuuluva tarantli klaaskasti seinalt.

“Mees hoomas terraariumis liikumist. Pead pööranud, avastas ta, et läheduses viibiv tarantel oli paisanud õhku “karvade udupilve”, mis tabas mehe silmi ja nägu,” kirjutavad arstid. Nende sõnul on taoline silmatrauma haruldane.

Autorid märgivad, et tarantel Grammostola rosea vallandab enda seljal paiknevad ogalised karvad kaitseks röövloomade eest. “Soovitame tarantlipidajail neid loomi käsitsedes alati oma silmi kaitsta.”