Taani plaanib juba selle kümnendi lõpus saada pool oma elektrist tuulest

 (8)
Tuuleenergia
TuuleenergiaFoto: Ilmar Saabas

Taani uus vasaktsentristlik valitsus on suurendanud riigi tuuleenergia arendamise eesmärke - 2020. aastaks peaks 50 protsenti kogu nende elektrist tulema tuulest, teatas Tuuleenergia blogi.

“Roheline ja energiasäästvam maailm ei teki iseenesest,” ütles Taani värske peaminister Helle Thorning-Schmidt Kopenhaagenis 11. oktoobril toimunud foorumil 3GF Global Green Growth. “Selge ja pikaajalise eesmärgi seadmine on tegutsemise ülioluline eeldus. /…/ Sest pikaajalised eesmärgid ütlevad meie elektrijaamadele, et nad võivad kindlalt keskenduda rohelisele energiale. Sest pikaajalised eesmärgid ütlevad tuulikutehase direktorile, et investeeringud uutele turgudele on kaitstud. Ja sest pikaajalised eesmärgid ütlevad peredele, et energiasäästlikke aknaid või elektriautot tasub osta,” rääkis Thorning-Schmidt.

Oma kõnes rõhutas Taani peaminister ka avaliku ja erasektori koostöö vajalikkust, et muuta sõnad rohelises revolutsioonis tegudeks. Taolise partnerluse hea näitena tõi ta värske liidu Taani pensionifondide ja energiaettevõtete vahel, mis on aidanud rajada 400,000 kodumajapidamise energiatarbe katva avamere tuulepargi.

Väikeriik Taani on pikalt olnud Euroopa tuuleenergia pioneer. 2005.aastal, mil ükski teine Euroopa Liidu liikmesriik ei tootnud elektrituulikutega üle 10 protsendi oma elektrist, oli Taani tuuleenergia osakaal 17.9% elektritarbimisest. Eelmise aasta lõpus oli selle põhjariigi tuuleenergia koguvõimsus 3 752 MW, mis on piisav, et toota 25% riigi elektrivajadusest. Taani ambitsioonid puhtamast tulevikust ei peatu aga 2020 aastaga, vaid valitsus on seadnud eesmärgiks aastaks 2050 fossiilkütustest täielikult loobuda. Samuti on valitsus suurendanud oma CO2 vähendamise eesmärki aastaks 2020 30%-lt 40%-le võrreldes 1990 aastaga.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.