Süvaookean pidurdab kliimasoojenemist aeg-ajalt


Süvaookean pidurdab kliimasoojenemist aeg-ajalt
AFP/Scanpix

Teadlased on juba mõnda aega otsinud niinimetatud kaduma läinud kuumust, mis arvestades üldist kliimasoojenemist peaks meil igal aastal temperatuuri mõnevõrra tõstma. Ometi on ilmnenud vahe oodatud ja tegeliku temperatuuritõusu vahel. Teadlased on leidnud, et kadunud kuumus võib varjuda ookeanisügavustes, vahendab Livescience.com.

Lähtuvalt õhku eritunud kasvuhoonegaaside hulgast, eeldasid teadlased, et selle sajandi algus tuleb kuumem, kui see tegelikult oli. Sama võinuks arvata ka satelliitidelt mõõdetud atmosfääri sisenenud päikesevalguse hulga ja sellega kaasnenud soojuskiirguse põhjal. Atmosfääri sisenes kordades rohkem kuumust, kui siit uuesti välja pääses, vahendavad ERR Teadusuudised. Kuhu see siis kõik sai?

USA Rahvusliku Atmosfääriuuringute keskuse (National Center for Atmospheric Research) teadlased on viinud läbi terve rea arvutisimulatsioone ja jõudnud järeldusele, et kaduma läinud kuumus varjab end sadade meetrite sügavusel ookeanis. Selline soojuse ookeanis talletamine võib jätta mulje kliimasoojenemise ajutisest peatumisest koguni kümne aasta jooksul.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.