Suur uuring: koroona antikehad püsivad organismis vähemalt neli kuud

 (15)
Suur uuring: koroona antikehad püsivad organismis vähemalt neli kuud<o:p></o:p>
Antikehade analüüsimine Sorrento Therapeuticsi laboratooriumisReuters/Scanpix

Islandi elanike seas läbi viidud uuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse vastu inimese kehas moodustuvad antikehad püsivad tegusana vähemalt neli kuud ja ega kao nii kiiresti, nagu mõnedes varasemates uuringutes on arvatud.

Kui vaktsiin võib soodustada pikaajaliste antikehade tootmist, annab see lootust, et "immuunsus selle ettearvamatu ja väga nakkava viiruse vastu ei pruugi olla üürike", kirjutasid Harvardi ülikooli ja USA riikliku tervishoiuinstituudi teadlased, eile väljaandes New England Journal of Medicine avaldatud uurimistöö tulemustes, mida vahendab Medical Xpress.

Enam kui 30 000 Islandi elaniku testide analüüs on seni ulatuslikum töö uurimaks inimese immuunsüsteemi reageerimist viiruse vastu.

Uus uuring ei näita, kui palju või mis tüüpi antikehad annavad immuunsuse või kaitse - see jääb teadmata.

Uuringus leiti ka, et ligi kolmandikul nakatanutest ei olnud mingeid sümptomeid. Lisaks seda, et ligi 1% Islandi elanikkonnast nakatus pandeemia esimese laine ajal, mis tähendab, et ülejäänud 99% on endiselt viiruse suhtes haavatavad.

Tuvastati ka seda, et koroonanakkuse suremus oli 0,3%. See on umbes kolm korda suurem kui hooajalise gripi suremus.


Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!