Superjaht, mis kujutab endast lainete kohal kihutavat püramiidi: Schwinge Hyswas Tetrahedron

 (14)

Schwinge Hyswas Tetrahedron pole mitte vaid ebaloomulikult pikk nimi, pigem ennekõike tulevikudisain, selline, millisena Briti disainer Jonathan Schwinge näeb ette tuleviku jahtlaevu. Kosmoselaevaks seda pidada oleks küll ennatlik, aga lendava jahtlaeva kavand on ta küll.

Tuleb vaid vaadata sügavamale jahtlaeva püramiidikujulisest välimusest ja veepinna all ilmneb omapärane torpeedolik hüdrofoil-abistruktuur, mis võimaldab kiiruste kasvades püramiidil vee kohale kerkida ja nii tunduks, et alus lendab lainete kohal, samas kui osa sellest on ikka veel vees.

https://www.schwinge.co.uk/

Kui arvestada, et nn Bermuda kolmnurga kristallpüramiid oli ilmne võltsing, siis vähemalt sellise jahi saabudes võime leida ühe püramiidi lainetel juba kus iganes jahtlaev ka parajasti viibiks.

Seotud lood:

Esialgu on idee vaid paberil, kuid nagu disainer väidab, peaks kolmetahuline püramiid pakkuma fundamentaalse stabiilsuse reisijate jaoks, veealune laevakere HYSWAS (Hydrofoil Small Waterplane Area Ship, mis muide töötati välja juba 1990. aastatel Pentagoni tellimusel) tagab aga selle, et kiirendades kerkib laeva veepealne osa lausa veest välja. Samal ajal on võimalik jaht autopiloodile panna, ning omanik võib külalistega šampanjaklaase kõlistada.