Südamelöögid annavad vihjeid inimese iseloomu kohta

 (9)
Südamelöögid annavad vihjeid inimese iseloomu kohta
AFP/Scanpix

Saksa teadlaste uuringu kohaselt ilmnevad inimese isiksuse tunnused otseselt südamelöökides. Nimelt on nad teinud kindlaks, et südametuksete nn allkirjad ehk südame elektrilise aktiivsuse lainete mustrid on seotud teatud isiksuseomadustega.

Teadlaste hinnangul võivad südamelöögid pakkuda seega alternatiivi praegustele meetoditele, mõõtmaks inimeste isikupära, vahendab ERR Teadus.

Isiksusejooni mõõdetakse enamasti küsimustike abil, mis sageli pole piisavalt objektiivsed. Inimesed võivad anda kallutatud vastuseid vastavalt sellele, mida nad peavad sobivaks näiteks enda vanuse ja soo kohta. Samuti võivad inimesed ka tahtmatult ebatäpselt tajuda mõningaid tegureid.

Nüüd on aga teadlased näidanud, et teatud südamelöökide mustriga inimesed said statistiliselt rohkem punkte neurootilisuse testis. See tähendab, et need inimesed kalduvad kogema enam negatiivseid emotsioone, nagu ärevus ja depressiivne meeleolu.

Positiivseid emotsioone, nagu õnnetunne ja rõõmsameelsus, on aga selliste inimeste elus vähem. Südame elektrilise aktiivsuse näitajaid sai kasutada ka inimese meeldivuse mõõtmiseks.

Loe edasi ERR Teadusest!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.