Soome vanurite mänguväljakud koguvad planeedil populaarsust

 (8)
Sellised seadeldised on suurepärased igapäevaseks liigutamiseks, aga ka taastusraviks
Sellised seadeldised on suurepärased igapäevaseks liigutamiseks, aga ka taastusraviks

Lappset tähendab soome keeles kõlaliselt lapsi, ent viitab Lapimaal loodud komplektidele ehk set'idele, kuna selline ettevõte toodab edukalt lastemäguväljakuid. Aga mitte ainult. Populaarsust on kogumas pensionäridele mõeldud, just neile ehitatud atraktsioonidest pungil "mänguväljakud". Mis jama see on? Mõnitamine?

Mõistagi mitte. Mida vanemaks inimesed saavad, seda raskem ja väsitavam on neil end reeglina liigutada ning regulaarne füüsiline tegevus on elutähtis. Niisama sihitu rabelemise asemel on kasulikum süstemaatiline tegevus, mis on oma erinevate harjutustena esinemises ka põnevam - mängulisem.

Seetõttu on soome disainerid Lappset kaubamärgi all loonudki nö. mänguväljakud vanuritele, kus just eakamatele maailmakodanikele mõeldud ning nendele kohased ja just nende liigutamisvajaduste spetsiifikat silmas pidavad ülesanded atrakstioonideks, takistusradadeks ja mängudeks muudetud. Ühelgib pensionäril ei paluta spiraalsest torust alla lasta või batuudil hüpata.

Lappset SeniorSport komplekte on pandud üles nii Hispaaniasse, Austraaliasse kui mujale, kus need on 65-aastaste ja vanemate inimeste poolt väga soojalt vastu võetud. Maailma rahvastik vananeb, see on fakt. Miks siis mitte sellga arvestada ning mudilaste mänguväljakute kõrval ka eakate terviseparke edendada? Kui SeniorSport väljakule niisama asja polegi, siis näiteks taastusravi harjutusteks peale näiteks luumurdu näib selline seadeldis küll ideaalne.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.