Šampoonivaba elu vol 4: Juuksed puhtaks leivaga

 (3)
Šampoonivaba elu vol 4: Juuksed puhtaks leivaga
---

Rohelise portaali Bioneeri tegevtoimetaja Katrin Lipp valis šampoonivabaduse eksperimendi järgmiseks katseks juuste pesemise leivaga, mida soovitasid eksperimendi ettevalmistamise ajal nii eakad memmed kui juuksurid. Tuleb tunnistada, et leib oli esimene šampoonivaba vahend, mille tulemus tekitas ehedat vaimustust, aga seda alles teisel katsel.

Pead sai katse jooksul pestud nii peenleiva kui ka tumeda vormileivaga. Leiva sort tulemust minu meelest ei mõjutanud. Küll aga mõjutas viis, kuidas leiba juustesse kanda, kirjutab Lipp Bioneeris.

Esimesena katsetasin soovitust võtta kuivanud leivakannikas, teha leib niiskeks ja hõõruda see mööda juukseid laiali. Minule selline leiva juustesse kandmise viis ei meeldinud. Leivakannikas lagunes käes ära, juuksed jäid pudiseks ja puhastava tulemuse saamiseks tuli hiljem pead pikalt hõõruda. Ka hilisem loputamine läks üle kivide ja kändude, sest peenikest leivapuru oli juustest raske kätte saada.

Teise katsena võtsin kaks värsket leivaviilu, murdsin need tükkideks ja valasin peale kummeliteed. Teed valasin topsikusse just nii palju, et leivatükid kaetud said. Lasin leival ja kummeliteel mõned minutid seista ning tampisin leiva pudrunuiaga katki. Kandsin tekkinud pudru juustesse. Loputama asusin mõned minutid hiljem.

Seotud lood:

Pudrunuiaga katki tambitud ja leotatud värsket leiba oli juustest palju lihtsam kätte saada, sest leivamass tundus olevat libedam.

Juuksed jäid pärast pesu säravad ja väga pehmed. Eraldi äädikaveega loputada polnud enam vajadust. Puntraid, mida välja kammida ka ei tekkinud.

Kummelitee asemel sobis kasutada ka tavalist vett, musta teed ja erinevaid juuksesõbralikke taimseid leotiseid. Leiva pesemisvõime jäi kõikidel juhtudel alles.

Proovisin ka leivamassi kurnamist läbi marliriide. Nii sai leivast kätte vaid vedeliku ja leivapuru välja loputada või kammida polnud tarvis. Samas võttis kurnamine rohkem aega.

Mulle isiklikult tundus, et puruks tambitud leib tuli mu lühikestest juustest piisavalt lihtsalt välja ning mina kurnata ei viitsi. Samas pikkade juustega piigadel soovitan eelistada leiva kurnamist.

Leib pesemisvahendina, nagu ka mitmed teised šampooniasendajad, sobivad pigem inimesele, kellel on aega oma juustega tegeleda.

Bioneeri toimetaja Katrin Lipp otsustas korraldada šampoonivaba elu eksperimendi, katsetades läbi erinevaid nippe, kuidas saada juuksed puhtaks šampooni kasutamata. Katsetustest saate lugeda esmaspäeviti.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.