Šampoonivaba elu vol 3: Kuidas saada juuksed puhtaks India pulbriga


Šampoonivaba elu vol 3: Kuidas saada juuksed puhtaks India pulbriga
Pressifoto---

Rohelise portaali Bioneeri tegevtoimetaja Katrin Lipp viis läbi järjekordse eksperimendi juuste puhastamiseks looduslike vahenditega. Eelmistel nädalatel kirjutas ta juuste hooldamisest sooda, sidruni, seebipähklite ja munaga. Järgmiseks katsetamise vahendiks valiti Indiast pärit shikakai pulber.

Minul oli katsetamiseks Hennaserai.com lehel müüdav 100-grammine shikakai pulbri pakk. Sellest jätkub lühemate juuste puhul kuni kümneks pesukorraks. Mida pikemad on juuksed, seda enam pulbrit kulub. Tavahinnaks on shikakail 4,2 eurot, mis tegi ühe pesukorra hinnaks minimaalselt 42 senti, kui osta toodet saja grammi kaupa, kirjutab Lipp Bioneeris.

Shikakai juhend näeb ette võtta vajalik kogus pulbrit ja segada see leige vee või lillevee abil pastaks. Mina võtsin oma lühikeste juuste jaoks supilusika jagu pulbrit. Supilusikas on juuste pesemiseks sobivate pulbrite jaoks hea mõõduallikas.

Pastat pähe kandes muutusid mu juuksed üsna pulkjaks ja karmiks. Olin mures, kas ma ikka saan juuksed puhtaks. Loputamine veega juuste pulka tõmbumist minu juuste puhul ei vähendanud.

Kogemustest teiste looduslike vahenditega teadsin, et ehk tasub loputada ka äädikaveega. Äädikavee järel muutusid juuksed palju pehmemaks.

Seotud lood:

Pärast kuivamist ei jäänud juustele mingit imelikku lõhna. Mulle tundus isegi juuste kuivamise ajal, et shikakai pulber teeb juuksed minu jaoks liiga karmiks. Arvasin, et juuste kammimine saab olema probleemne. Kui juuksed olid päris lõplikult ära kuivanud, kadus ära ka nende karmus, mis üllatas mind. Juuksed jäid tegelikult kenasti läikima ja olid kuivanuna käe all pehmed.

Teisel katsel proovisin shikakai pulbriga pesta väga musti juukseid. Tulemus oli mõlemal juhul üsna sarnane, s.t. vajasin uut pesukorda juba 1-2 päeva pärast. Tulemus ei muutunud ka kolmandal ega neljandal proovipesemisel, kui loputasin põhjalikumalt.

Harjumatuna mõjus shikakaiga pesemise juures asjaolu, et vahend ei vahutanud, nagu šampoon seda teeb, aga puhastas sellegipoolest.

Minu jaoks oli shikakai tulemus liiga lühiajaline. Ma ei pese tavaliselt juukseid tihedamini kui iga 2-3 päeva järel. Samas, kui lühemat vahet pesemise kordade vahel probleemiks mitte lugeda, siis oli tulemus hea.

Shikakai, nagu ka mitmed teised looduslikud šampooniasendajad, sobivad rohkem inimesele, kellel on aega oma juustega tegeleda, sest juuste pesemist peab ette valmistama. Ka juuste loputamine võtab šampoonipesuga võrreldes kauem aega, sest hooletu loputamise korral jäävad juuksed sodiseks.

Vahendi sobivus sõltub ka alati ka konkreetsest inimesest, kes seda kasutab. Sama vahend võib ühele sobida ja teisele mitte.

Shikakai

Akaatsialiste perekonda kuuluvat shikakaid on nimetatud ka juuste viljaks – jahvatatud viljapulbrit on juuste puhastamiseks kasutatud sajandeid.

Pulber annab veega segatult nõrgalt vahutava pasta, mis puhastab juukseid, ennetab kõõma tekkimist ning arvatakse toimivat juuste väljalangemise vastaselt.

Kasutamine: Võta vajaminev kogus pulbrit ning sega see keedetud leige vee või lilleveega pastaks. Kanna pasta juustesse, masseeri peanahka ja juuksemassi õrnal. Loputa hoolikalt.

Toode ei pruugi sobida blondeeritud juustele! Soovitame teha enne esimest kasutamist allergiaproovi – kanda väike kogus pastat randme siseküljele ning oodata 24 tundi.

www.hennaserai.com

Bioneeri toimetaja Katrin Lipp otsustas korraldada šampoonivaba elu eksperimendi, katsetades läbi erinevaid nippe, kuidas saada juuksed puhtaks šampooni kasutamata. Katsetustest saate lugeda esmaspäeviti.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.