Šampoonivaba elu vol 2: Kuidas saada juuksed puhtaks munaga

 (16)
Šampoonivaba elu vol 2: Kuidas saada juuksed puhtaks munaga
Foto: Sven Arbet

Rohelise portaali Bioneeri tegevtoimetaja Katrin Lipp viis läbi järjekordse eksperimendi juuste puhastamiseks looduslike vahenditega. Katsetamise vahendiks valis ta muna, sest juuste munaga pesemine oli tuttav juba teismelise east. See pakkus talle kui pikkade juuste omanikule alternatiivi kuivatavale šampoonile. Eelmistel nädalatel kirjutas Lipp juuste hooldamisest seebipähklite pulbri, sooda ja sidruniga.

Teist korda avastasin muna kui juuksehooldusvahendi tudengina, kui raha nappis, aga kõige odavamat kosmeetikat osta ei tihanud. Kolmandat korda jõudsin 100% loodusliku juuksehoolduseni umbes kahe aasta eest, sest šampoonid (ka ökošampoonid) hakkasid järjest enam mulle peanaha kihelust tekitama. Munaga pestes pole mul sellist nahaärritust kunagi, kirjutab Katrin Lipp Bioneeris.

Olenevalt juuste pikkusest läheb tarvis ühte kuni kolme muna. Lühikesed juuksed saab puhtaks ühe muna abil, keskmise pikkusega juuksed ühe kuni kahe muna abil ja pikad juuksed kahe kuni kolme muna abil.

Lööge muna tassi. Munavalget pole vaja kollasest eraldada. Kloppige veidi toorest muna kahvliga ja kandke see näppude abil niisketesse juustesse. Laske toorel munal kuni veerand tundi mõjuda. Seejärel loputage juukseid leige veega. Kuuma vett ärge kasutage, sest muidu läheb muna tükki ja neid tükke on peast raske kätte saada.

Seotud lood:

Olenevalt juustest on munaga pestes vaja erinevat mõjuaega. Mõni inimene saab pea puhtaks ilma munaga leotamata, teine vajab kindlasti 15 minutit mõjuaega. Milline võimalus teile sobib, see selgub ainult katsetades.

Et muna pähe pannes väga külm ei oleks, tasub see paar tundi enne kasutamist külmikust välja võtta.

Kui olete juuksed (näiteks dušši all) munast puhtaks saanud, laske veidike vett kaussi ja lisage vette sortsuke äädikat. Loputage juukseid äädikavees ja kuivatage neid tavapäraselt. Äädikas eemaldab juustest elektri ja teeb juuksed pehmemaks ning säravamaks.

Muna kui juuksehooldusvahendi juures meeldib mulle, et juuksed jäävad kohevad ning pehmed, nagu oleks mõnda hästi intensiivset maski juustel hoitud.

Ma olen juuksepesu ajal munamaski ka näonahale pannud, sest see teeb naha palju puhtamaks, pehmemaks ja siledamaks.

Munaga pesemise ainsaks tüütuks aspektiks on asjaolu, et alati ei viitsi või ei saa veerandit tundi oodata.

Kui teile ei sobi munaga pesemine eetilistel põhjustel, siis Bioneeri šampoonivabaduse eksperimendi jooksul vaatleme ka mitmeid loomsete komponentide vabasid vahendeid.

Munaga pesemise plussid:
Koostis on teada.
Päritolu on teada.
Munaga on lihtne pead pesta.
Munakoored sobivad biojäätmete prügikasti.
Muna ei ole vette sattudes ohtlik.
Juuksed jäävad läikivad ja pehmed.

Munaga pesemise miinused:
Ei pruugi sobida munaallergiaga inimestele.
Ei sobi eetilistel põhjustel loomset päritolu toidu ja toodete vältijatele.
Ei saa reisile kaasa võtta.
On ajakulukam protseduur.
Toores muna ei pruugi vahendina meeldida.
Ei saa juukseid loputada kuuma veega.
Mõnikord kurdetakse, et muna jätab juuksed veidralt lõhnama.

Bioneeri toimetaja Katrin Lipp otsustas korraldada šampoonivaba elu eksperimendi, katsetades läbi erinevaid nippe, kuidas saada juuksed puhtaks šampooni kasutamata. Katsetustest saate lugeda esmaspäeviti.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.