Salakütid teevad elevantide kallal tõsist hävitustööd

 (26)
Salakütid teevad elevantide kallal tõsist hävitustööd
Foto: AFP

Tšaadi ja Sudaani salakütid on viimastel nädalatel põuaperioodi ära kasutades tõurastanud karjakaupa elevante.

Teisipäeval ilmutas loodusvaradega illegaalse hangeldamise järele valvav ÜRO organ seoses Kamerunis toime pandud 450 looma tapmisega tõsist muret asjaolu üle, et Aafrika elevantide salaküttimise määr on hüppeliselt kasvanud, vahendab Discovery News.

Loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kauplemise konventsiooni CITES juht John Scanlon viitas hiljutistele teadetele vandlihimuliste salaküttide mõrvarlikust tegevusest Kameruni Bouba-Ndjida rahvuspargis.

"Too hiljutine elevantide salaküttimise juhtum oli äärmiselt ulatuslik," rääkis Scanlon. "See on üks näide uuest ilmingust, mida oleme täheldanud mitmes levialariigis, kus tipptehnoloogilise relvastusega varustatud salakütid laastavad elevantide asurkondi, tehes seda sageli täiesti karistamatult."

CITES pakub Aafrika riikide valitsustele abi roimarite tabamisel ning nende kogutud elevandiluu leidmisel ja hõivamisel. Potentsiaalseid transiidi- ja sihtmaid õhutatakse äärmisele valvsusele ja koostööle.

CITESi elevandiprogramm paljastas salaküttimise määra olulise kasvu 2011. aastal.

"Elevantide salaküttimise hüppeline kasv pole tõsiseks probleemiks mitte ainult CITESiga ühinenud Kamerunis, vaid kõigis 38 riigis, kus Aafrika elevant elutseb," rõhutas Scanlon.

Seotud lood:

Salaküttide kogutud elevandiluu vahetatakse oletatavasti raha, relvade ja laskemoona vastu, mille toel õhutatakse konflikte naaberriikides.

ÜRO ameti esindajad kinnitasid, et võtavad ühendust Kameruni, Tšaadi, Kesk-Aafrika Vabariigi ja Kongo Demokraatliku Vabariigi metsade ja loodusvarade eest vastutavate ministritega, et pakkuda abi võitluses salaküttidega.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.