Saksamaa ülikool: maailmas on tuvastatud vaid 6 protsenti nakatunutest

 (52)
Koroonaviiruse 3D-mudel
Koroonaviiruse 3D-mudelFoto: NIH, Reuters/Scanpix

Saksamaa Göttingeni ülikooli värskete uurimistulemuste kohaselt on riikide poolt ametlikult välja öeldud COVID-19 nakatunute arv dramaatiliselt erinev nakatunute tegelikust arvust.

Dr Christian Bommer ja Göttingeni ülikooli professor Sebastian Vollmer väidavad oma teadustöös, et riigid on koroonaviirusese nakatunutest avastanud keskmiselt vaid umbes 6% ja nakatunud inimeste tegelik arv kogu maailmas võib juba ulatuda kümnete miljoniteni.

Nad arvavad riikide avaldatu statistika kvaliteeti hinnates, et Saksamaal tuvastanud hinnanguliselt 15,6% nakatanutest, Itaalias aga vaid 3,5% ja Hispaanias 1,7 prpotsenti. Avastamismäärad on veelgi madalamad Ameerika Ühendriikides (1,6%) ja Ühendkuningriigis (1,2%) - kahes riigis, mis on rahvatervise ekspertidelt saanud laialdast kriitikat pandeemiale hilinenud reageerimise eest.
Lõuna-Korea on teadlaste hinnangul avastanud peaaegu pooled kõigist oma SARS-CoV-2 nakatanutest.

Autorite hinnangul oli Saksamaal 31. märtsil nakatunud 460 000 inimest. Sama meetodi alusel arvavad nad, et USA-s oli samal ajal üle 10 miljoni nakatanu.

Samal päeval teatas Johns Hopkinsi ülikool, et kogu maailmas oli vähem kui 900 000 kinnitatud juhtumit, mis tähendab, et valdav enamus nakkustest olid avastamata.

Teadustöö on avaldatud ka tunnustatud väljaandes The Lancet

Allikas: Medical Xpress